Dolgu ve Dudak Dolgusu
 
Cilt altındaki mimik kaslarının sürekli çalışması, güneş ışınlarının yaşlandırıcı etkileri, yerçekimi ve sigara cilt yüzeyindeki kırışıklıkların nedenidir. Cildin hyaluronik asit üretimi azalır ve sonuç olarak cilt elastikiyetini ve canlılığını kaybederek kırışıklıklar oluşur.
 
Dudak Dolgusu: Cerrahi olmayan basit bir işlemle yüz gerginliğini sağlayan dolgu enjeksiyonları, dudak çevresi ve yüzün alt yarısındaki çizgi ve kırışıklıkları giderir.
 
Dolgu maddeleri hangi amaçla uygulanır?
Kırışıklık ve yaşlanma çizgilerini yok etmek dışında dudak ve yüz biçimlendirici estetik girişimlerde kullanılır. Genellikle burun seviyesinin üstünde uygulanan Botoks’un aksine dolgularda burun seviyesinin altındaki kırışıklık tedavilerinde yararlanılır.
 
Dolgu maddeleri nasıl uygulanır?
Zamanla yerçekimine, fazla güneş ışınına maruz kalan ve nem kaybına uğrayan kollajen ve elastin liflerindeki bozulma ve çökmelerin giderilmesi amacıyla cilt altına dolgu maddeleri enjekte edilir. İnsan vücudunda zaten bulunan bir madde olduğundan kolaylıkla kabul edilir. Cilt sağlığı için önemli bir madde olan hyaluranik asitin yer kaplayıcı etkisi çöküntüyü yükselterek kırışıklığı ortadan kaldırdığı gibi cildi de besler. Kişinin ihtiyacının doğru olarak belirlendiği, doğru yapılmış uygulama sonuçları mükemmeldir.
 
Dolgu enjeksiyonlarıyla yüz hatlarında oynamalar yapılabilir mi?
İyi planlanmış uygulamalarla, örneğin elmacık kemiklerinin daha çıkık görünmesi, dudakların ve yanakların daha dolgun görünmesi gibi sonuçlar elde edilebilir.
 
Uygula ne kadar sürer ve ağrılı mıdır?
Ortalama 15- 20 dakika sürer. AğrılıAğrı eşiği düşük kişilerde lokal anestezik kremlerin uygulanmasıyla oldukça konforlu bir şekilde işlem tamamlanır. Uygulama bölgesinde geçici hafif kızarıklıklar oluşabiliyor.
 
Uygulama sonrası günlük hayatıma dönebilir miyim?
Uygulamanın hemen ardından günlük hayatınıza rahatlıkla dönebilirsiniz.
 
Etkisi ne zaman başlar ve ne kadar sürer?
Uygulamadan hemen sonra etki gösterir. Kullanılan dolgu maddesinin türevi hyaluronik asitse 6 ay ile 1 yıl. İnorganik kökenli poliacrylamid türevleri ise 1 ile 3 yıl.
 
Etkisi ne zaman başlar ve ne kadar sürer?
Uygulamadan hemen sonra etki gösterir. Kullanılan dolgu maddesinin türevi hyaluronik asitse 6 ay ile 1 yıl. İnorganik kökenli poliacrylamid türevleri ise 1 ile 3 yıl.
 
Dolgu ve Dudak Dolgusu Hakkında Soru Sormak için tıklayın