Mezoterapi / Yüz Gençleştirme
 
Yüz mezoterapisi (Mezolift; mesolifting) kelime olarak "cilt germe" anlamına gelmektedir.
 
Mezolift ile kırışıklık tedavisi iki başlık altında incelenebilir; birincisi yaşlanmayı geciktirici (antiaging) uygulamalar, diğeri ise yaşlanma süreci içinde meydana gelmiş olan kırışıkların başta dolgu maddeleri olmak üzere bir çok farklı uygulama ile yok edilmesi ya da azaltılmasıdır.
 
Mezolift yaşlılık çizgilerinde etkili midir?
Yüz mezoterapisinde, yüzdeki yaşlanma belirtilerinin (kırışıklık, cansızlık, lekelenmeler) ortadan kaldırılması hedeflenir. Botox ve dolgu, kimyasal peeling uygulamalarına çok uygun bir destek tedavisidir.
 
Mezoterapi başarılı bir yöntem midir?
Mezoterapi, antiaging amaçlı kullanılan maddelerin vücuda uygulanması konusunda da en başarılı yöntemlerden biridir. Antiaging özellikteki mineral, vitamin ve bazı yapısal elemanların vücuda sistemik yolla verilmekten ziyade özellikle yaşlanmanın en çok belirginleştigi bölge olan yüzümüze mezoterapi yoluyla uygulanması hem uygulanan ilaçların asıl gerekli olan bölgedeki etkinliğini artıracak, hem de diğer organların gereksiz yere yorulmalarını engelleyecektir.
 
Kaç seans gereklidir?
Seans sıklığı kişiye göre değişmekle birlikte ilk ay 3 veya 4 seans; ikinci ay 15 günde 1 seans; üçüncü ay 15 günde 1 seans; ayda 1 seans idame tedavisi şeklinde düzenlenmektedir.
 
Mezoterapi sonrası etkinliği nasıl hissedeceğim?
İlk beklenen etki "ışıltılı, iyi yüz" etkisidir. Bu esasen tenin daha parlak ve kırmızı olmasına bağlıdır.
 
İkinci etki "mezo-lifting", yani "mezo-kaldırma" etkisidir. Her iğne etrafında çekilme ve cildin gerginleştiği duygusu vardır.
 
Üçüncü etki, kırışıklıkların "dolma" etkisidir. İlk seanslarda bu etki geçici olur. Seans sayısı arttıkça dolma etkisi kalıcı olur.