Cilt Bakımı
 
Cildiniz güneş ışınları, olumsuz çevre koşulları, uzun süreli rahatsızlıklar ve ilaç kullanımları, sigara gibi etkenlerle yıpranır. Doğal olan yaşlanma süreci ise yaşam boyunca devam eder; ancak bakımsızlıkla birleştiğinde gözle görülür şekilde hızlanır ve derinleşir. Bununla beraber, zamanın ve olumsuz faktörlerin cildinizde yaptığı tahribatı yumuşatmak ve engellemek elinizdedir! 
 
Cildinizi güzelleştirmek için yapabileceğiniz çok şey var. Bu yöntemler cildinizi doğru tanımlamaktan başlayan ve cildin ihtiyaçlarına yönelik bakım ve uygulamaları içeren bir süreci kapsıyor. Uzman kadroların size önerip titizlikle uygulayacakları profesyonel cilt bakımı, ev bakımınızda kullanmanızı önerecekleri cilt bakım ürünleri, sağlıklı ve taze bir cilde sahip olmanızın garantisidir. 
 
PROFESYONEL CİLT BAKIMI YAKLAŞIMI
 
Cildinizde alarm veren sorunlar nelerdir? Hangi yöntemlerle müdahale etmek gerekir?
En yaygın yanılgılardan biri sadece cilt bakımı ile-hatta sadece bir tek cilt bakım seansı ile- ciddi cilt sorunlarından arındırılabileceğidir. Oysa gerçekte bazı sorunlarda muayene (örneğin akne, akne rozase, hassas cilt vs); bazı sorunlar da ise zamana yayılan bir program söz konusudur (örneğin lekelenme).
 
Hatta hastanın beklentileri doğrultusunda direkt sonuca götüren kozmetik müdahaleler de gündeme gelebilir.
 
İster yardımcı ister ana yöntem olsun, cilt bakımı ancak cildin doğru analiz edilmesi ve doğru yöntemlerin uygulanması ile sonuca götürür. Bu anlamda, doğal ürünlerle ve doğru ellerle uygulanan green peel bakımları yüz güldürücü sonuçlar vermektedir.
 
Cildinizin kısa ve uzun vadede karşılaşabileceği sorunlar nelerdir? Hangi önlemler alınmalıdır?
Cilt tipinize göre potansiyel tehlikelere yönelik öngörüler önem taşır. Örneğin kuru ciltlerde erken kırışıklıklar, yağlı ciltlerde sarkmalara yönelik bakımlar uygulanabilir. Gerekli durumlarda profesyonel cilt bakımı, mezolifting, prp gibi dermatolog müdahaleleri ile kombine edilebilir. 
Dikkatli analiz, hasta beklentileri, uzman teşhisi ve yönlendirmeleri bu noktada belirleyicidir. Sorunlar belirginleşmeden sizlerin yapabileceği uygulamalar konusunda doğru ve ekonomik yönlendirmeler önem taşır.